גן ילדים בגן יבנה

גן ילדים בגן יבנהמחפשים גן ילדים בגן יבנה? יש לכם שאלות כלשהן? פנו אלינו ונשמח שתגיעו להתרשם מהגן הקסום שלנו – גן נשיקות טל' 054-6328054, 08-8673392. 

מחפשים לילדכם גן ילדים בגן יבנה , פעוטון בגן יבנה או משפחתון בגן יבנה? מרבית ההורים שמתחילים לחפש גם לאוצר שלהם לא יודעים ממה להתחיל. החשש הכבד להפקיד את הילד באחריותו של אדם אחר מתעתע בהורים רבים, והם הולכים לאיבוד כבר בשלבים ההתחלתיים של החיפושים והבירורים.

לא אחת הורים מגיעים לגן ומתרשמים מכל מיני אלמנטים נחמדים ושובי עין, כשלאו דווקא לדברים אלה הם צריכים לשים לב.

אם יש לכם את הסבלנות ללמוד מעט ולהבין מהם הדגשים החשובים שיש לבחון בגן הילדים, קראו את המאמר הזה. נציג בפניכם מידע חשוב ביותר בכל הקשור לגני ילדים, כך שתוכלו לבחון את הגנים אליהם תגיעו בצורה טובה ונכונה יותר. כך תוכלו להתרשם ממכלול הדגשים האמתי שיש להתייחס אליו, בבואכם לרשום את הילד/ה לגן הילדים.

האם להתייחס השכלה/הכשרה של עובדי גן ילדים בגן יבנה?

בהחלט כן. ישנם הרבה גן ילדים באזור גן יבנה, אך כאשר אתם מגיעים לפגישת התרשמות בגן, אל תסתכלו רק על אם הגן יפה וחדש או אם הגננת חייכנית, יש להתייחס גם להשכלה, להכשרה ולניסיון של הגננת וה/או המטפלות בתחום החינוך לגיל הרך.

בדקו כמה ניסיון יש למטפלות והאם הן קיבלו הכשרה מטעם משרד התמ"ת או מהגננת/מנהלת הגן. בנוסף, כדאי לבדוק האם הגן נמצא תחת פיקוח של רשות הגנים הפרטיים (אם מדובר בגן פרטי)

מה ההבדל בין מסגרת משפחתון או פעוטון לגן ילדים בגן יבנה

משפחתון – מנוהל על ידי מטפלת אחת לפחות ויהיו בו מקסימום ששה ילדים.

בפועל, לא מעט מן המשפחתונים מנוהלים על ידי מטפלת שאינה בעלת הסמכה בחינוך לגיל הרך.

למרות ניסיונות חוזרים ונשנים מצד מנהלי המשפחתונים להציג את מסגרת המשפחתון המצומצמת כיתרון משמעותי, בפועל במשפחתון יש סכנות וצריך לתת על כך את הדעת.

על המטפלת מוטלת אחריות רבה. עליה להכין אוכל ולהאכיל – פעמים רבות באופן מותאם אישית לכל ילד וילדה, עליה לחתל, לנקות, להרגיע, להרדים, לשחק ולהפעיל את הילדים. על כן, תשומת לבה מתחלקת בין הרבה מאוד דברים. מלבד  הטיפול בתינוקות, המטפלת גם מקבלת שיחות טלפון, צריכה להתפנות לעיסוקים שונים, אפילו ללכת לשירותים. אם אתם מעוניינים בהשגחה מרבית על הילד שלכם, משפחתון עשוי להיות בעייתי.

דבר חשוב נוסף הוא שבניגוד למסגרת חינוכית של גן ילדים בה יש גיבוי לגננת ויש כמה מטפלות, במשפחתון לרוב יש גננת אחת והילדים נקשרים אליה מאוד. דבר אשר עלול ליצור להם בהמשך קשיי הסתגלות במסגרות חינוכיות מתקדמות יותר.

ילדים קטנים, תינוקות ופעוטות הם חסרי ישע, גם מבחינה חוקית, ואסור להשאירם ללא השגחה, גם לא לרגע.

פעוטון – מסגרת מסודרת יותר, יכיל יותר ילדים, וינוהל על ידי גננת ולפחות עוד שתי מטפלות קבועות.

גם בפעוטון יכולה להיווצר בעיתיות מאותן הסיבות שהופכות את המשפחתון לבעייתי. מטפלת עשויה להגיע למצב שהיא אחראית על קבוצת ילדים גילאים שונים, כשלכל ילד צרכים שונים ומטפלת אחת עלולה למצוא עצמה לבד עם ילדים  בגילאים שונים עם צריכים שונים, וכל היעדרות של מטפלת לזמן מה אפילו לצורך פעילות הקשורה לסדר היום, יכול להעמיד את הילדים בסכנה שכן אין עליהם השגחה.

גן ילדים – במסגרת של גן תהיה קבוצה גדולה של ילדים. גן הילדים תנהל נהל גננת מוסמכת בעלת תואר תואר B.ed בוגר/ת הוראה לגיל הרך לגילאי 0-3 או גן וכיתות א-ב.

תומכת.